aidcopress company

معرفی شرکت

شرکت ایدکو پرس در سال 1379با نام ایپکو و با هدف تولید قطعات و مجموعه های خودرویی با سرمایه گذاری شرکت ایران خودرو تاسیس گردید. با ادغام دو شرکت همگام و ایپکو در سال 1382فعالیتهای آن گسترش پیدا نمود و در سال 1384به هلدینگ توسعه صنایع خودرو به مالكيت مشترك سايپا و ايران خودرو پیوست تا در پروژه تولید رنو در ایران نقش کلیدی را ایفا نماید. در این مرحله نام شرکت به مجموعه های پرسی توسعه صنایع خودرو تغییر پیدا نمود. در سال 1395سهام شرکت به طور كامل به گروه سایپا واگذار گردید و امروز یکی از تامین کنندگان معتبر مجموعه های پرسی دو خودرو ساز اصلی «سايپا» و «ايران خودرو» می باشد

چشم انداز: برترین شرکت تولید مجموعه های پرسی بدنه و شاسی خودرو در کشور
ماموریت : تولید قطعات و مجموعه های پرسی بدنه و شاسی خودرو مورد نیاز خودروسازان بزرگ داخلی و بازار لوازم یدکی با استفاده از تجهیزات و منابع انسانی کارآمد و رویکرد مشتری مداری
تلفن02634760370 فاکس:02634760378 سایت مرکزی: کیلومتر 5 اتوبان کرج/قزوین- شهرک صنعتی بهارستان

خط مجموعه سازی تیبا 232 در این بخش مجموعه سازی قطعات بر روی فیکسچر و بوسیله گان نقطه جوش برای خودرو ساینا انجام می‌گردد. خط مجموعه سازی برلیانس H200 در این بخش مجموعه سازی قطعات بر روی فیکسچر و بوسیله گان نقطه جوش برای خودرو برلیانس انجام می‌گردد.

خط مجموعه سازی پلتفرم SP100 (سدان و هاچ بک) در این بخش مجموعه سازی قطعات بر روی فیکسچر و بوسیله گان نقطه جوش برای پلتفرم جدید سایپا در دو واریانت سدان و هاچ بک انجام می‌گردد.

خط مجموعه سازی تیبا 211 در این بخش مجموعه سازی قطعات بر روی فیکسچر و بوسیله گان نقطه جوش برای خودرو تیبا 2 انجام می‌گردد.

خط رباتیک مجموعه سازی رام زیر موتور پژو 206 این خط با تجهیزاتی از قبیل 9دستگاه ربات، 3دستگاه TURN TABLE 4دستگاه گان نقطه جوش و 9دستگاه جوش قوس الکتریکی و تجهیزات کنترل و اتوماسیون وظیفه تولید رام برای خودروهای رانا و پژو 206و207 در تیپ های مختلف را بر عهده دارد.

خط رباتیک مجموعه سازی رام زیر موتور پژو 405 این خط با تجهیزاتی از قبیل 12دستگاه ربات، یک دستگاه ربات ABB، 9دستگاه گان نقطه جوش و 4 دستگاه جوش قوس الکتریکی و تجهیزات کنترل و اتوماسیون وظیفه تولید دو واریانت رام برای خودروهای سمند، دنا و پژو 405 در تیپ های مختلف را بر عهده دارد.

aidcopress company

خط مشی مجموعه

کیفیت

کیفیت شرکت تولید مجموعه های پرسی توسعه صنایع خودرو ایدکوپرس در سال 1379 با اهداف جذب تقاضای قطعات و مجموعه های پرسی و خدمات رنگ برای شرکت های خودرو سازی تاسیس گردید. سیاست کلی سازمان از اصول زیر پیروی می کند:

- بهبود مستمر در کلیه فعالیت های سازمان
- تحویل به موقع
- تلاش در جهت رسیدن به ضایعات صفر و افزایش سطح کیفی محصولات
- جلب رضایت مشتریان و برآئردن الزامات آنها
- افزایش سطح توانمندی منابع انسانی از طریق آموزش های لازم
- رعایت موارد فنی و آیین نامه های دولتی و قانونی و ایمنی محیط کار

در این راستا شرکت قصد دارد از طریق ماشین آلات و تجهیزات مناسب, پرسنل متخصص آموزش دیده و حفظ و بهبود سیستم های تضمین کیفیت بر مبنای آخرین ویرایش استاندارد ISO/TS 16949 الزامات سازه گستر, ساپکو, رنوپارس و سایر مشتریان در جهت رسیدن به اصول فوق حرکت نماید. ضمنا این شرکت خود را ملزم به استقرار مدل تعالی سازمانی EFQM می داند. بدین منظور خط مشی خود را تدوین نموده و با توجه به سیاست ها و پیشرفت های سازمان در موارد مقتضی خط مشی را مورد بازنگری قرار می دهد. مدیر عامل شرکت مسئولیت تدوین, نشر و حصول اطمینان از درک کامل خط مشی کیفیت توسط کلیه پرسنل را بر عهده دارد و تعهد و اراده خود را نسبت به حفظ و نگهداری و توسعه سیستم مدیریت کیفیت اعلام می دارد و از کلیه پرسنل و سازمان انتظار همکاری در جهت تحقق اصول فوق را دارد.

aidcopress company

مدیریت انرژی

شرکت مجموعه های پرسی توسعه صنایع خودرو خط مشی سامانه مدبریت انرژی خود را همسو با خط مشی های مدیریت کیفیت , مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای به شرح ذیل یکپارچه نموده و هدف خود را بهینه سازی مصرف انرژی در راستای براورده سازی اهداف کیفی مصرف انرژی و کمینه کردن پیامد های زیست محیطی و تامین ایمنی و بهداشت حرفه ای کارکنان و تامین رضایت مندی ذینفعان ناشی از مصرف حامل های انرژی در این واحد صنعتی قرار داده و تعهدات خود را در زمینه استفاده از فناوری های کارآمد تر انرژی به شرح زیر اعلام می دارد:

بند یک: بهینه سازی شبکه مدل های حرارتی به نحوی که بیشترین بازیافت حرارتی صورت گیرد.
یند دو: بهینه سازس شبکه تولید, انتقال و توزیع انرژی الکتریکی و سیستم های گرمایش و سرمایش و هوای فشرده و مراکز مصرف به نحوب که کمترین هدر رفت انرژی صورت گیرد.
بند سه:بهینه سازی شبکه آب رسانی به نحوی که کمترین هدر روی در توزیع آب صورت گیرد.
بند چهار: کاهش هدر روی انرژی از طریق بررسی, ارتقا و جایگزین کردن تجهیزات با بازه انرژی پایین و با استاندارد.
بند پنج: اعمال مدیریت انرژی در کلیه ساختمان ها و تاسیسات به منظور استفاده بهینه و صرفه جوبی انرژی
بند شش: توسعه و ارتقا سطح آموزش منایع انسانی شرکت به منظور به کار گیری همیاری و و مشارکت گروهی آنان در اجرای موفق طرح های مدیریت ارژی شرکت
بند هفت: سنجش و اندازه گیری مستمر تولید شرکت با انرژی مصرفی و ارزیابی انطباق آنها
بند هشت: به کارگیری عرض کنندگان و پیمانکاران صاحب صلاحیت در بخش مدیریت انرژی
لذا این خط مشی جهت اطلاع و به کار گیری کلیه عوامل ذیربط عملیاتی و ستادی در بخش تولید و مصرف حامل های انرژی اعلام می گردد.

aidcopress company

مدیریت ایمنی

شرکت مجموعه های پرسی توسعه صنایع خودرو به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده قطعات و مجموعه های پرسی با اعتقاد کامل به اینکه پرسنل, با ارزش ترین منابع مادی و معنوی شرکت می باشد, حفاظت و صیانت آنها را عنوان یکی از مهم ترین سیاست های خود قرار داده و بدین منظور استاندارد QHSASI8001:2007 را به عنوان الگوی سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای انتخاب نموده و اهداف ذیل را از استقرار آن دنبال می کند:

- کاهش حوادث شغلی برای کلیه پرسنل از طریق کنترل عوامل به وجود آورنده خطرات ایمنی و بهداشتی.
- توجه به بهداشت روان پرسنل و تلاش در جهت کاهش فشار های روحی آن ها.
- حفاظت و صیانت از پیمانکاران طرف قرارداد که از خطرات ایمنی شرکت تاثیر می پذیرند, با ابلاغ آیین نامه ها و دستور العمل های ذیربط.
- انجام فعالیت های لازم به منظور شناسایی و کاهش ریسک های ایمنی و بهداشتی در سازمان.
- ارتقای آگاهی و توانمند سازی کارکنان در خصوص مسایل ایمنی و بهداشتی از طریق آموزش مستمر و اثر بخش
مدیریت شرکت ضمن ضمن اعنقاد به رعایت اصول فوق و همچنین تبعیت از قوانین بهداشت حرفه ای و ایمنی و سایر الزامات مرتبط, و با تعهد به بهبود مستمر این سیستم وجلوگیری از جراحت و بیماری, کلیه کارکنان را ملزم به حرکت در مسیر اهداف تعیین شده می نماید, امید است ثمره همکاری , همفکری و همدلی کلیه کارکنان شرکت موجبات دستیابی به اهداف فوق را فراهم آورد.

ارزش ها

اعتماد سازی و مشتری مداری: شرکت ایدکوپرس صرفا در فکر تکریم ارباب رجوع نمی باشد بلکه مشتریان را به عنوان سرمایه ای ارزشمند تلقی می کند و به این هدف می اندیشد که کالا و خدمات را در کوتاه ترین زمان, کمترین هزینه و بالا ترین کیفیت تحویل مشتری نماید و اعتماد مشتریان را جاب کند.
یکدلی و یکرنگی: شرکت ایدکوپرس سعی دارد در زیر بیرق یکدلی و یکرنگی با ذی نفعان خود به اهداف والای خود دست پیدا کند و برای تحقق این اهداف در مسیر خط مشی کیفی سازمان به همدلی, همفکری و برافزایی کارکنان خویش در جهت بهبود فرایند های سازمان متکی است.
دانایی محوری: سازمان دانایی محور, سازمانی است که در ان دانایی سرمایه محسوب می شود و شرکت ایدکوپرس با داشتن دانشگران با تجربه , درس آموزی از گذشته, یادگیری از سازمان های برتر و تسهیم دانش در سازمان سعی بر تحقق این سهم دارد.
کرامت انسانی: انسان با کرامت, با رفتار مناسب و اسلامی در محیط کار و توسعه نظم به طور نظام مند در تمام سطوح فعالیت های سازمانی خود, تلاش می کند و در برابر وظایف محوله از سوی سازمان مسئولیت می پذیرد.
والا یی و تعالی سازمانی: شرکت ایدکوپرس با تکیه بر رشد و توسعه پایدار سعی در رسیدن به والایی در اهداف خویش دارد و این ارزش را مبنای حفظ و پایداری شرکت در محیط رقابتی و تضمین موفقیت شرکت در آینده می پندارد.

aidcopress company

تعایلی جویی

میثاق نامه (منشور) تعالی سازمانی

با استعانت از خداوند متعال, شرکت محموعه های پرسی توسعه صنایع خودرو ایدکوپرس به عنوان یک شرکت متعهد به تعالی سازمانی, در راستای هدف تبدیل شدن به سازمانی سرامد و الگو در صنعت کشور که همانا رشد و ارتقای سطح شرکت در تمامی ابعاد و ایجاد توازن میان نیاز ها و انتظارات تصریح شده و تلویحی کلیه ذی نفعان کلیدی می باشد, مدل تعالی سازمان EFQM ویرایش 2010 را الگو و سرلوحه خویش برای تدوین اهداف بنیادین زیر قرار داده است:

- خلق ارزش های مطلوب برای مشتریان با درک صحیح خواسته ها و انتظارات ذی نفعان و کسب رضایت انها از طریق دستیابی به نتایج متوازن
- توسعه روح تعالی و رهبری دور اندیش, آینده ساز و الهام بخش همراه با ثبات در مقاصد و درستی رفتار
- مدیریت موثر به وسیله فرایند ها و تصمیم گیری بر مبنای واقعیت ها
- اشاعه و حمایت از فلسفه مشارکت و کار تیمی و هم افزایی فکری و کامیابی از طریق کارکنان
- پرورش و توسعه خلاقیت, نوآوری و استعداد ذینفعان توام با ترویج فرهنگ یادگیری
- حفظ و ارتقا فرهنگ سرامدی سازمانی از طریق تقویت فضای اعتماد دو جانبه با شرکای تجاری
- مسئولیت پذیری اجتماعی برای آینده ای پایدار و ایفای نقش شهروندی در جامعه
و ما مدیران, مسئولین و کارکنان شرکت مجموعه های پرسی توسعه صنایع خودرو ایدکوپرس بر این اعتقادیم که تحقق اصول و مفاهیم فوق در سایه اعتقاد و باور قلبی و وجدان کاری تک تک مدیران و کارکنان شرکت و همت و تلاش مستمر ایشان محقق خواهد شد.

ماموریت ها

تولید محموعه ها و قطعات پرسی مورد نیاز سازندگان خودرو و صنایع مرتبط و حضور موثر در بازار های هدف با بهره مندی از نیروی انسانی متخصص, کارامد, دانش محور و وفادار از طریق تحقیق, توسعه و بهره گیری از منابع و ظرفیت های داخلی و خارجی, با سازماندهی و مدیریت علمی و بر پایه تفکر استراتژیک در جهت تامین منافع ذینفعان و افزایش حداکثری ارزش افزوده داخلی.

برای دانلود فایل معرفی شرکت اینجا کلیک کنید.